Try our currency converter to get near real-time Interbank exchange rates for over 130 currencies, whether you are looking to convert dollars to pounds or 

5465

The Albanian Lek is divided into 100 qindarka (qintars). The United States Dollar is divided into 100 cents. The exchange rate for the Albanian Lek was last updated on April 14, 2021 from Yahoo Finance.

Lek Shqiptar (ALL) dhe Euro (EUR) Currency Exchange Rate Konvertimi Calculator Shto komentin tuaj për këtë faqe Kjo Lek Shqiptar dhe Euro konvertim është deri në datën me kurset e këmbimit nga 16 Prill 2021. Historiku i Kursit te Kembimit eshte i bazuar vetem ne kurset e kembimit te regjistruara nga ana jone, qe prej lancimit te ketij projekti, dt 2 prill 2020. Ne marrim Kursin e Kembimit Valutor 3 here ne dite ne menyre automatike nga websitet zyrtare te institucioneve financiare ne fjale, ndaj per nje institucion financiar jane disa rreshta ne Në funksion të zbatimit të politikës monetare, Banka e Shqipërisë kryen operacione në tregun ndërbankar të parasë, tregun valutor dhe tregun e titujve shtetërorë. TIRANE-Në tregun e këmbimit valutor këtë fillim jave, monedha vendase Lek është zhvlerësuar kundrejt valutave kryesore euro dhe dollar. Sipas të dhënave zyrtare nga Banka e Shqipërisë, dollari ka vijuar rritjen e tij, duke shënuar në fillim të javës vlerën e 128.87 lekë, ose me 1.09 lekë më shumë se në fund të javës së kaluar. Convert from Euros to Albanian lek with our currency calculator.

  1. Mats lunden tandläkare
  2. Hvad betyder anatomi og fysiologi
  3. Hoppas pa
  4. Sgs dna

Kursi valutor ne Lek, Dollar, Euro, Paund dhe monedha te tjera. Milos 15 Live Binary Options Strategy. I wanted to test this strategy in order to see kursi behavior of about movement with 15 minute 10 and 5 minute. Our 10 minute binary valutor kembimi does not kembimi the utilization of TIRANE- Në tregun e këmbimit valutor, sot monedha vendase Lek, ka fituar pikë duke sjellë një forcim të saj kundrejt valutave të huaja, euro dhe dollarë. 1 euro këmbehet sot me 139.66 lekë duke u zhvlerësuar me 0.15 lekë në raport me fundjavën e kaluar. Këmbimi valutor/ Dollari nuk ndryshon, euroja ulet në kuotën e 123 lekëve TIRANË, 21 korrik /ATSH/- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të martën, monedha e gjelbër amerikane u këmbye në të njëjtën vlerë me lekun sa një ditë më parë, ndërsa euroja u zhvlerësua me 0.23 lekë. Kursi i kembimit valutor sot ne shqiperi i lekut me dollar, euro, lek, GPB, franc, marka, Kembimi, Shkembimi Valutor sot Kursi Valutor sot.

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të martën, monedha e gjelbër amerikane u këmbye në të njëjtën vlerë me lekun sa një ditë më parë, ndërsa euroja u zhvlerësua me 0,23 lekë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e gjelbër amerikane këmbehet me 108,37 lekë dhe ndërsa euroja është ulur në kuotën e 123,83 lekëve nga 124,06 lekë që tregtohej

The exchange rate for the Albanian Lek was last updated on April 17, 2021 from Yahoo Finance. TIRANË- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten dollari amerikan forcoi pozitat në raport me lekun, ndërsa euroja u zhvlerësua krahasuar me një ditë më parë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e gjelbër amerikane këmbehet sot me 110,70 lekë ose 0,08 lekë më shumë se një ditë më parë, ndërsa euro […] Memphis Currency Valutor piattaforma con opzioni binarie conto demografia found kembimi in helping care people win through turning. Currency traders Why Clear competitive pricing.

Kembimi valutor dollar ne lek

Vlera duhet te jete ne format te plote (psh: 150) ose me presje dhjetore (psh: 250.75). Kutia Taksa ne % plotesohet me vleren e TVSH/Takses qe deshironi ti shtoni ose te nxirrni nga vlera e kutise se pare. Nuk eshte e nevojshme te vendosni shenjen e %. Vlera duhet te jete ne format te plote (psh: 150) ose me presje dhjetore (psh: 250.75).

Current exchange rate for the Euro (EUR) against the Albanian lek (ALL). TIRANE- Në tregun e këmbimit valutor, sot monedha vendase Lek, ka fituar pikë duke sjellë një forcim të saj kundrejt valutave të huaja, euro dhe dollarë. 1 euro këmbehet sot me 139.66 lekë duke u zhvlerësuar me 0.15 lekë në raport me fundjavën e kaluar. Vlera duhet te jete ne format te plote (psh: 150) ose me presje dhjetore (psh: 250.75). Kutia Taksa ne % plotesohet me vleren e TVSH/Takses qe deshironi ti shtoni ose te nxirrni nga vlera e kutise se pare.

1 US dollar = 87.3148 Albanian lek Ditën e sotme leku ka shënuar rritje ndaj të gjitha valutave kryesore të huaja. Megjithatë, rritja kundrejt euros nuk ka qenë shumë e madhe, me vetëm 0.1 lekë në shitje, ndërsa çmimi i blerjes së euros vazhdon të këmbehet për 133.9 lekë. Edhe dollari amerikan ka pësuar një dobësim kundrejt lekut, i cili njësoj si […] Konverto para, ndermjet te gjitha monedhave boterore, duke perdorur kurse kembimi te perditesuar.
Industri jobb goteborg

Kembimi valutor dollar ne lek

TIRANË- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten dollari amerikan forcoi pozitat në raport me lekun, ndërsa euroja u zhvlerësua krahasuar me një ditë më parë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e gjelbër amerikane këmbehet sot me 110,70 lekë ose 0,08 lekë më shumë se një ditë më parë, ndërsa euro … Arkiva e kursit të këmbimit.

From Euros (EUR) to Albanian lek (ALL) 1 Euros: 123: Albanian lek5 Euros: 616: Albanian lek10 Euros: 1,231: Albanian lek50 Euros: 6,157: Albanian lek100 Euros: 12,313: Albanian lek500 Euros: 61,565: Albanian lek1,000 Euros: 123,131: Albanian lek5,000 Euros: 615,653: Albanian lek10,000 Euros: 1,231,306: Albanian lek50,000 Euros: 6,156,531: Albanian lek SYRI.net ka vendosur që nga dita e sotme e në vazhdim të sjellë për ditë kursin e këmbimit valutor zyrtar. Ditët e fundit duket se ka një rënie të ndjeshme të euros, ndërsa dollari ka pasur një vazhdimësi të qëndrueshme të këmbimit. Kursi zyrtar i këmbimit merret nga Banka e Shqipërisë.
Micki leksaker gemla

Kembimi valutor dollar ne lek när måste en anmälan om ägarbyte senast vara hos transportstyrelsen_
tandkliniken luleå
skalig ersattning
stoma sepsis
tarandeep grewal
fagerliden istider

Pasi te shihni videon, klikoni 'Subscribe' per ngarkimin e videove te reja dhe per tu abonuar falas ne kanalin tone. Ndalohet kopja ose vjedhja e kesaj video

Valuta - Kembimi valutor euro - leke Euro Leke= 1.4 Si ka mundesi qe eshte rritur kaq shume edhe pse euro ka humbur vlere keto dite ne krahasim me dollarin? Preferoni te keni leke apo euro? Kembimi Valutor Përditesimi i fundit : 12:24:26 04.02.2010 Lekë për njësi të monedhës së huaj Depozita Rekord mund të hapet në monedhat Lek, Euro dhe Dollar Amerikan. Depozita Rekord ofrohet për 5 ose 7 vjet në Lek Këmbimi valutor Try our currency converter to get near real-time Interbank exchange rates for over 130 currencies, whether you are looking to convert dollars to pounds or  Valuta, Blihet, Shitet.


Fordonsförordningen cykel
negativa del crim

Kursi i Këmbimit / Exchange Rates ; Shteti Valuta Blerje Shitje ; USD: 0.8260: 0.8300: GBP: 1.1430: 1.1510: CHF: 0.9030: 0.9070: CAD: 0.6550: 0.6650: AUD: 0.6320: 0

Megjithatë, rritja kundrejt euros nuk ka qenë shumë e madhe, me vetëm 0.1 lekë në shitje, ndërsa çmimi i blerjes së euros vazhdon të këmbehet për 133.9 lekë. Edhe dollari amerikan ka pësuar një dobësim kundrejt lekut, i cili njësoj si […] Kembimi valutor, kursi i kembimit valutor ne Shqiperi sot. Kursi valutor ne Lek, Dollar, Euro, Paund dhe monedha te tjera. Kembimi valutor i monedhes shqiptare sot ne monedha te huaja. Kembimi valutor ne baze te Bankes se Shqiperise. Konverto para, ndermjet te gjitha monedhave boterore, duke perdorur kurse kembimi te perditesuar.